O projekcie Metallica’s greatest songs

– The history of Metallica’s greates songs –

Metallica żyje dzięki sile muzyki: przetrwawszy przez trzy dekady na czele ciężkiego odłamu rocka, pokonawszy tragedie i zmiany składu.

Zespół zdobył mnóstw nagród Grammy, pięć z jego albumów dotarło do listy Billboard 200, sprzedał na całym świecie ponad 100 milinów płyt, a jego album z 2008 roku Death Magnetic, trafił na pierwsze miejsce płytowych bestsellerów równocześnie w Anglii i Ameryce, a także w 30 innych krajach.

 

Nigdy nie przestaniemy, nigdy się nie zatrzymamy, bo jesteśmy METALLICA!” – „Whiplash” z albumu Kill’em All

Amerykański zespół heavymetalowy założony w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Uważany za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX wieku, w latach 90. ubiegłego stulecia za najbardziej dochodowy zespół metalowy, a także za jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych zespołów heavymetalowych w dziejach.

Zespół zdobył mnóstw nagród Grammy, pięć z jego albumów dotarło do listy Billboard 200, sprzedał na całym świecie ponad 100 milinów płyt, a jego album z 2008 roku Death Magnetic, trafił na pierwsze miejsce płytowych bestsellerów równocześnie w Anglii i Ameryce, a także w 30 innych krajach.

Strona Historia największych utworów sięga wstecz i w głąb wspaniałej historii Metalliki, opisując największe utwory z 9 albumów studyjnych, korzystając przy tym z wypowiedzi członków zespołu o genezie piosenek.

Odkrywam przed Wami zespół, jakiego nie znacie.

Maja Kozłowska, The history of Metallica’s songs


więcej tutaj:

if_Instagram_1298747 (1) if_square-facebook_317727