Zespół-legenda

Metallica zespół wszech czasów.

Nie ma jednej zaczarowanej odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że numery Metallicy mają wyjątkowe znaczenie dla milionów. Być może to ich majestatyczna siła, być może antyspołeczna wściekłość, przyciągająca fanów we wczesnych latach działalności zespołu.

Być może należysz do milionów, którym opadła szczęka po bombastycznym „czarnym albumie”, i które pozostały wierne Metallice do dziś mimo zmian, jakie zachodzą w jej repertuarze.

Przez 20 lat działalności zespołu jedna rzecz została niezmienna w świecie grupy: pasja Jamesa Hatfielda. Wkład Jamesa w przedsięwzięcie znane jako Metallica wykracza daleko poza jego obowiązki wokalisty, gitarzysty i frontmana największego zespołu metalowego na świecie.

James – jakby ciągle mu było mało- jest także jedynym autorem tekstów w zespole, a co za tym idzie osobą, która podsyca ogień Metalliki. Jako jedyny daje milionom do słuchania i oceny własne myśli.

Możemy łomotać powietrze w rytm bębnów Larsa, możemy je grabić do wściekłych riffów Jamesa i Kirka, ale utożsamiamy się tylko i wyłącznie z tym, co James ma nam do powiedzenia.

Kiedy fani śpiewają tekst ” The God That Failed”, tylko najzagorzalsi z nich wiedzą, że jest to pieśń poświęcona śmierci matki Jamesa. Rola autora tekstów w każdym zespole nie jest łatwa, ale pisanie słów dla grupy tak wielkiej jak Metallica wymaga prawdziwie mosiężnych jaj.

416x416

oficjalna strona zespołu: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *